Uwielbienie Jezusa w Centrum Miasta - na Kieleckim Rynku!

TRIDUUM „STAJE SIĘ NOWE”

 

Alleluja, Amen, Alleluja!!!

 

Chcemy zaprosić siebie i wszystkich Was do pójścia w głąb – i mamy propozycję nie do odrzucenia.
Przeżyjmy Triduum przed Uwielbieniem w Centrum Miasta, aby niedzielne spotkanie
z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie przyniosło jeszcze większe owoce.
To będzie walka – ale walka, która się wszystkim nam opłaci.
A skąd to wiemy?! Bo już teraz „Staje się nowe”

 

Dzień I – WIARA

 

Zatrzymaj się na 15-20 min.. Proś Ducha Świętego, aby pomógł Ci wgryźć się w Słowo Boże – aby stawało się w Tobie Życiem. Przeczytaj rozważanie i spróbuj odpowiedzieć sobie na zadane pytania. Na koniec odmów Ojcze nasz i proponowaną modlitwę na zakończenie. Niech „Staje się nowe”!!!

„Zmierzając do Jerozolimy przechodził przez pogranicze Samarii i Galilei. Gdy wchodzili do pewnej wsi, wyszło naprzeciw Niego dziesięciu trędowatych. Zatrzymali się
z daleka i głośno zawołali: «Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami!» Na ich widok rzekł do nich: «Idźcie, pokażcie się kapłanom!» A gdy szli, zostali oczyszczeni. Wtedy jeden z nich widząc, że jest uzdrowiony, wrócił chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do nóg Jego i dziękował Mu. A był to Samarytanin. Jezus zaś rzekł: «Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec». Do niego zaś rzekł: «Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła».” (Łk 17, 11-19)

 

Twoja wiara. Moja wiara. Nasza wiara. Jak to z tą wiarą jest? Sytuacja, o której pisze Ewangelista zupełnie prosta, ale jakby daleko od tematu. Dlaczego? Bo nie staje się nowe! Ale czy na pewno? A jednak – tam się bardzo mocno staje nowe – a nawet więcej, to sytuacja, która dzieje się dziś. Ta sytuacja dotyka rzesze osób.
Kim są trędowaci, którzy z daleka wołają do Jezusa? – śmiało stwierdzę, że to wszyscy którzy doświadczają trudu pandemii. Pomyślisz, o nie – znów koronawirus, ale spójrz na to szerzej. Czy nie czujesz się trędowaty wychodząc w maseczce i w rękawiczkach? Ile osób, które walczą o zdrowie ludzi zostało zbluzganych, odrzuconych? A wszyscy Ci, którzy pozostają w domach – ogarnięci strachem, niepewnością lub po prostu traktujący zagrożenie poważnie. I gdzie w tym wszystkim wiara? Cała dziesiątka zawołała
i została uzdrowiona – dziś woła cały świat!  Bóg ten świat uzdrawia. Powoli, w swoim czasie. On wie co robi!

Ale gdzie ta wiara? Wiara jest tam, gdzie jest spotkanie z żywym Bogiem. Chce dziś szukać głębiej – Gdzie i jak staję się nowa wiara? Jaką jest nowa wiara? Wiara mocniejsza, zahartowana, wypróbowana w ogniu ostatnich doświadczeń. Wiara, która przynagla, aby dziękować i uwielbiać – szczególnie wtedy, gdy jest to wymagające, chociaż to bardzo trudne.
A jak jest z Twoją wiarą – straciła ona smak czy w jakiś sposób się zahartowała? Przypomnij sobie trudne momenty, gdy Twoja wiara była wystawiona na próbę – uwielbij w Nich Jezusa. Pozwól, aby to On Cię umacniał i uzdrawiał.

 

Modlitwa:

 

Boże, który próbujesz swoich umiłowanych w tyglu doświadczeń, spraw, aby Ci wybrani zostali umocnieni w wierze, która pozwala oglądać to, co w Tobie staje się nowe, przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.

 

#UwielbienieWCentrumMiasta

#StajeSięNowe