Uwielbienie Jezusa w Centrum Miasta - na Kieleckim Rynku!

„Od wieków na wieki” – 26.05.2019

autor: Damian Stawski

„Od wieków na wieki” – uwielbienie na kieleckim Rynku

„Od wieków na wieki” – pod takim hasłem odbyło się w niedzielę wieczorem uwielbienie Najświętszego Sakramentu na kieleckim Rynku, z bardzo licznym udziałem wiernych oraz aktorów i muzyków składających świadectwa, które zostało zorganizowane w Kielcach po raz siódmy. W tym roku spotkaniu towarzyszyło hasło: „Od wieków na wieki”.
Wydarzenie zorganizowało Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszenie Dwa Przymierza.

Wieczór uwielbieniowy rozpoczął się od spotkania z Michałem Koterskim, które odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Aktor opowiadał uczestnikom o swoim życiu, walce z nałogami i próbach budowania więzi z Bogiem.

Spotkanie na Rynku, do którego oprawę muzyczną przygotował zespół To ON, poprowadził ojciec Tomasz Nowak, dominikanin z Łodzi. Wystąpił kielecki raper TAU.

Do licznie zebranych kielczan, w tym grup młodzieży, zwrócił się m.in. Paweł Kurz z zespołu Anti Babylon System. – Byłem dzisiaj z żoną i dziećmi na Mszy św., uwierzcie to jest wspaniała sprawa, i jedno słowo pozostało w mojej głowie – o słuchaniu, może dlatego, że bardzo bliski jest mi św. Paweł, wcześniej Szaweł, który w pewnym etapie swojego życia nie umiał słuchać, ja też tego wciąż się uczę. Doświadczyłem Pana Boga 23 lata temu, wcześniej byłem człowiekiem niewierzącym i uzależnionym od alkoholu i narkotyków. Ta sytuacja była tak trudna, że trzy razy otarłem się o śmierć – wyznał.

– Jesteśmy trzeci raz na wieczorze uwielbieniowym, przychodzimy z córkami i z mamą, bo jest to przekaz wielopokoleniowy, dla wszystkich. Myślę, że łowione są tutaj zagubione owce, pewnie niejedna – mówi Agata Lenart.

Najważniejszym momentem wieczoru było wystawienie Najświętszego Sakramentu, który przeniesiono na Rynek w uroczystej procesji ze światłem, bębnami i tańcem. Trasa prowadziła z kościoła pw. św. Wojciecha w Kielcach. Adorację poprowadził Paweł Kurz.

Przed udzieleniem błogosławieństwa eucharystycznego bp Jan Piotrowski powiedział: – Jezus nie przyszedł, ale wciąż przychodzi, jest z nami w darze Eucharystii, w darze Bożego Słowa, tak gdzie dwaj lub trzej są obecni w Jego imię (…). Jesteśmy u stóp Jezusa Eucharystycznego (…), jesteśmy z naszym świadectwem wiary. Nie bójmy się świata, w którym żyjemy, nawet jeśli jest chrześcijanom nieprzychylny.

Żródło: KAI