Uwielbienie Jezusa w Centrum Miasta - na Kieleckim Rynku!

Zostań Ambasadorem Miłosierdzia

Możliwość uwielbienia wprowadza nas w szczególną relację z Bogiem, ale staje się ona bezowocna, jeśli pozbawiona jest gestów miłosierdzia.

Dlatego podczas tegorocznego spotkania na Rynku, będziemy zachęcać do wzięcia ze sobą papierowej torby, która po zapełnieniu zostanie przekazana organizacjom charytatywnym lub ludziom potrzebującym…

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40)

Jak to zrobić?

Proponowane produkty spożywcze

Proponowane artykuły chemiczne

Nie zmarnuj okazji do czynienia dobra!

Uwielbieniowy czyn miłosierdzia

VII Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce przybrało, jak co roku również charakter charytatywny. W tym roku mieliśmy okazję wspomóc działalność Hospicjum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach obejmujące opieką osoby umierające, będące w ostatniej fazie życia i cierpiące z powodu chorób przewlekłych, u których zakończono leczenie przyczynowe. W hospicjum personel stara się zapewnić możliwie najlepszą opiekę na ostatnim etapie życia. Oznacza to przede wszystkim walkę z bólem, zapewnienie komfortu i wsparcia zarówno chorym, jak i ich bliskim.

Uczestnicy VII Uwielbienia podczas kwesty prowadzonej przez wolontariuszy hospicjum złożyli do puszek sumę 8281,02 zł!

Kwota ta została w całości wykorzystana na zakup sprzętu zwiększającego komfort życia ciężko chorych pacjentów – lampy Solux i Bioptron, aparatu do drenażu limfatycznego z osprzętowieniem oraz głowic do lasera.

Sprzęt ten wspomaga leczenie obrzęków limfatycznych czy odleżyn, a także ułatwia pracę fizjoterapeutom. Dzięki niemu możliwe jest również normalne funkcjonowanie pomimo choroby.

Dziękujemy w imieniu podopiecznych i personelu Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach wszystkim, którzy zechcieli wspomóc działalność tego ważnego dzieła miłosierdzia w naszej diecezji.

Anita Grzesik
koordynator wolontariatu hospicyjnego