Uwielbienie Jezusa w Centrum Miasta - na Kieleckim Rynku!

W Mediach

Adoracja Najświętszego Sakramentu na kieleckim Rynku. Przyszły całe rodziny
Można powiedzieć, że Panu Bogu spodobała się inicjatywa “Do pełna, proszę”, bo wbrew prognozom meteorologów podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na kieleckim Rynku w czwartkowy wieczór nie spadła ani kropla deszczu.

Organizatorami nietypowego zakończenia Oktawy Bożego Ciała była parafia Św. Wojciecha, wspólnota Zarażę Cię Bogiem, miasto Kielce i grupa Bardzo Nam Miłosz z Jędrzejowa. Kielczanie przyszli licznie, całymi rodzinami śpiewali i tańczyli pod sceną ustawioną przed kieleckim magistratem. Czytano fragment Ewangelii Świętego Marka mówiący o Syrofenicjance, proszącej Jezusa, aby uzdrowił jej córkę. Wiara kobiety przekonała Jezusa.

– Chcemy przez ten przykład pokazać, że prawdziwe, pełne życie człowieka jest możliwe tylko jeśli zawierzy Bogu – wyjaśnił nam sens tytułu “Do pełna, proszę” ksiądz Marcin Boryń, inicjator akcji, wikariusz z parafii Św. Wojciecha. Kulminacyjnym momentem była adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie koncertu. Hostię w monstrancji umieszczono na podnośniku wozu strażackiego.

Źródło Echo Dnia

Uwielbienie Jezusa na Rynku
W Kielcach po raz drugi odbyło się spotkanie pod nazwą „Jezus robi różnicę”. To była kolejna okazja, aby miło spędzić czas we wspólnocie chrześcijańskiej.

Spotkanie na rynku rozpoczęło się koncertem zespołu „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa, który wszystkich zgromadzonych wprowadził w dobry nastrój. Wystąpiła także młodzież zrzeszona w Duszpasterstwie Akademickim WESOŁA54. Jednak głównym punktem wydarzenia było specjalne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Oprócz tego, na obrzeżach rynku ustawiono konfesjonały, gdzie wierni mogli przystąpić do spowiedzi. Jednym z celów wydarzenia jest ukazanie wiary w Boga jako rzeczywistości ciekawej i nowoczesnej.

Na zakończenie ks. biskup Kazimierz Ryczan pobłogosławił zgromadzonych Najświętszym Sakramentem.

Organizatorami wydarzenia są między innymi wspólnota ewangelizacyjna Zarażę Cię Bogiem, Duszpasterstwo Akademickie FRANCESCO, Ruch Światło-Życie Diecezji Kieleckiej oraz DA WESOŁA54. Spotkanie patronatem honorowym objął biskup diecezji kieleckiej Kazimierz Ryczan.

Źródło Radio eM Kielce


Jezus został uwielbiony na kieleckim Rynku
Już po raz drugi w Kielcach w poniedziałek, 23 czerwca 2014 r. odbyło się uwielbienie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie na kieleckim Rynku koło Urzędu Miasta. Zebranych pobłogosławił Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan. Spotkanie pod hasłem „JEZUS ROBI RÓŻNICĘ” rozpoczęło się o godz. 20.00.

Podczas tego uwielbienia każdy mógł doświadczyć modlitwy śpiewem, który specjalnie został przygotowany przez Zespół „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa oraz gości z innych wspólnot miasta Kielce.

W odkryciu Bożej obecności w świecie pomogły pantomimy, a przede wszystkim Słowo Boże, którego również nie mogło zabraknąć, a na którym budujemy swoje życie duchowe i codzienne.

Organizatorem tego niecodziennego wydarzenia był ks. Marcin Boryń – wikariusz z parafii św. Wojciecha w Kielcach.

Źródło Diecezja Kielecka


Spotkanie modlitewne na kieleckim Rynku
Na kieleckim Rynku odbyło się spotkanie modlitewne “Jezus robi różnicę”. Była to forma koncertu o charakterze modlitewnym podczas, którego osoby zaangażowane w różne grupy duszpasterskie z Kielc i Jędrzejowa przez śpiew i inscenizacje teatralne będą zachęcać do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Jak powiedział organizator przedsięwzięcia ksiądz Marcin Boryń, z parafii świętego Wojciecha, była to także okazja, aby pokazać, że jesteśmy chrześcijanami i ludźmi wierzącymi, a miejscem do okazywania wiary nie są tylko mury kościoła.

Źródło Radio Kielce


Spotkanie i spowiedź na Rynku. 'Jezus robi różnicę’
Kilkaset osób zebrało się w poniedziałek wieczorem na kieleckim rynku, by wziął udział w spotkaniu modlitewnym “Jezus robi różnicę”.
Było to coś w rodzaju koncertu o charakterze modlitewnym i inscenizacji teatralnej.Osoby związane z grupami duszpasterskimi z Kielc i Jędrzejowa zachęcały do adoracji Najświętszego Sakramentu. Na scenie wystąpiło około 150 osób. Chętni mogli się również wyspowiadać. Pomysłodawcą i organizatorem spotkania na kieleckim rynku była Wspólnota Ewangelizacyjna Zarażę Cię Bogiem. Jak mówili organizatorzy, była to także okazja, aby pokazać, że miejscem do okazywania wiary nie są tylko mury kościoła.
Źródło Gazeta.pl


„Jezus robi różnicę” – tłumy wiernych na miejskim mityngu uwielbieniowym
Co najmniej 2 tys. kielczan adorowało Jezusa w Najświętszym Sakramencie w centrum Kielc w poniedziałek 23 czerwca podczas mityngu uwielbieniowego „Jezus robi różnicę”. Poprzez adorację, pantomimę, teatr uliczny, śpiew i modlitwę młodzież i grupy ewangelizacyjne celebrowały oktawę Bożego Ciała.

Wydarzenie poprowadzili ewangelizatorzy ze wspólnot „W pieczy Najwyższego” i „Zarażę Cię Bogiem” pod kierunkiem ks. Marcina Borynia. Z mieszkańcami miasta na rynku modlili się m.in. bp Kazimierz Ryczan, przewodniczący Rady miasta Tomasz Bogucki i senator Krzysztof Słoń.

W centrum wydarzenia znalazł się Najświętszy Sakrament, który przeniesiony w asyście prowadzonej przez biskupa kieleckiego z kościoła św. Wojciecha i grupę tańczących dziewcząt, znajdował się w oryginalnym płóciennym zawoju i został wyniesiony kilkanaście metrów w górę ponad zebranych na rynku.

W ramach adoracji młodzież ze wspólnot ewangelizacyjnych odgrywała scenki teatralne. Śpiew prowadził zespół „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa, prowadzono też modlitwę w ciszy i rozważania Pisma Świętego, m.in. postawy biblijnego Zachariasza. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem bp. Ryczana.

Organizatorami wydarzenia były wspólnoty ewangelizacyjne z Kielc oraz Miasto Kielce.

Źródło Tygodnik Katolicki Niedziela


Koncert “Jezus robi różnicę” w Kielcach
Kilkuset kielczan tańczyło, śpiewało i klaskało w niezwykłym koncercie uwielbieniowym “Jezus robi różnicę”, który odbył się w poniedziałek na Rynku w Kielcach.

Na scenie Michał Ćwierz i ksiądz Grzegorz Stachura przekonywali, że każdy z nas może być Zacheuszem – zwierzchnikiem celników, który wiedziony ciekawością wszedł na sykomorę, żeby zobaczyć Jezusa.

– To spotkanie odmieniło całe życie Zacheusza, to spotkanie może odmienić twoje życie – mówili. Odmiany można było doświadczyć na przykład w namiocie spowiedzi, w którym przy polowych konfesjonałach dyżurowali kapłani.

– Cały czas ktoś podchodzi, mamy co robić – powiedział nam ksiądz Paweł Rej.

Muzycznie uwielbienie oprawił zespół Bardzo nam Miłosz z Jędrzejowa wspomagany w scenkach rodzajowych z życia wziętych wykonaniu wspólnot Zarażę cię Bogiem z parafii Świętego Wojciecha w Kielcach, Duszpasterstwa Akademickiego Wesoła 54, Oazy, Kościoła Domowego, Da Francesco z parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Kielcach, W Pieczy Najwyższego, młodzieży z parafii Świętego Ducha w Kielcach. Opowiadali o rodzinnych konfliktach, utracie nadziei, egoizmie, samotności, modlitwie, w której zamawiamy sobie różne towary w supermarkecie “Pan Bóg”.

– Bardzo ciekawy koncert, dowiedziałam się o nim w mojej parafii i wcale nie żałuję, że przyjechałam. Zostanę do końca – powiedziała nam pani Elżbieta z Mójczy.

Około godziny 21.45 nastąpił kulminacyjny moment i na specjalnym podwyższeniu pojawiła się monstrancja z Najświętszym Sakramentem.

To było drugie uwielbienie Najświętszego Sakramentu na Rynku w Kielcach zorganizowane z inicjatywy parafii Świętego Wojciecha i wspólnot diecezji kieleckiej.

– Wychodzimy z Jezusem Eucharystycznym do każdego miejsca – powiedział nam ksiądz Marcin Boryń z parafii Świętego Wojciecha. Podobne spotkania odbywają się od kilkunastu lat w Rzeszowie i Lublinie w oktawie Bożego Ciała.

Źródło Echo Dnia


Uwielbienie na Rynku – “Jezus robi różnicę”
W poniedziałkowy wieczór na kieleckim Rynku już po raz drugi odbył się koncert oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Na miting uwielbieniowy “Jezus robi różnicę” zaprosiły wspólnoty ewangelizacyjne z Kielc i okolic.

Od godziny 20 na Rynku rozpoczął się koncert zespołu „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa przeplatany pantomimami ukazującymi rolę Boga w codziennym życiu człowieka. A kim ja jestem dla ciebie – padło nie raz z ust młodego aktora refleksyjne pytanie skierowane do młodych osób zgromadzonych przy scenie.

Setki członków wspólnot ewangelizacyjnych poprzez śpiew i modlitwę chciały uczcić oktawę Bożego Ciała. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było uwielbienie Najświętszego Sakramentu, który przy blasku pochodni i dźwiękach bębnów przywędrował na Rynek z kościoła św. Wojciecha. Na zakończenie błogosławieństwa zebranym udzielił biskup kielecki Kazimierz Ryczan, który uczestniczył w wydarzeniu. Organizatorem tego niecodziennego zgromadzenia był ks. Marcin Boryń – wikariusz z parafii św. Wojciecha w Kielcach.

Źródło Nasze Kielce

UWIELBIENIE W ŚRODKU MIASTA

Setki kielczan wzięło udział w Uwielbieniu pod gołym niebem. Na Rynku wysłuchaliśmy radosnego koncertu oraz świadectw doświadczenia Bożej miłości. Tak jak w poprzednich edycjach wydarzenia było tłoczno i widowiskowo.

Tegorocznemu Uwielbieniu na Rynku w Kielcach przewodziło hasło „Kochaj w Nim”. Wydarzenie miało przypomnieć wiernym o miłości jaką Jezus nas darzy bez względu na naszą przeszłość.

Spotkanie pod gołym niebem było mieszanką radosnej muzyki w genialnym wykonaniu, zabawnej scenki odegranej przez młodzież, wiary i miłości w krystalicznym wydaniu. Ważnym elementem były wyznania. Swoje świadectwo złożył między innymi Tau, wykonawca bijącego rekordy popularności chrześcijańskiego rapu. W skrócie opowiedział o swoim życiu, błędach jakie w nim popełnił i o tym co sprawiło, że w końcu odbił się od dna. Tego typu wyznanie to z jednej strony akt wielkiej odwagi a z drugiej dowód na ogromne możliwości uczucia jakim darzy nas Bóg.

Punktem kulminacyjnym programu oczywiście było Uwielbienie Najświętszego Sakramentu. Przywędrował On w widowiskowej procesji sprzed kościoła św. Wojciecha przy ul. Bodzentyńskiej. Na Rynku przed Sakramentem uklękły setki kielczan.

Źródło Radio eM Kielce


„KOCHAJ W NIM” – UWIELBIENIE NA KIELECKIM RYNKU

Już po raz trzeci na kieleckim rynku miało miejsce Uwielbienie, któremu towarzyszyło hasło „Kochaj w Nim”. Wieczorna modlitwa zgromadziła setki wiernych z całej diecezji kieleckiej.

Poprzez wspólny śpiew, scenki odgrywane przez młodzież, a także świadectwa wiary, które złożył m.in. Tau – popularny wykonawca chrześcijańskiego rapu organizatorzy chcieli przypomnieć o miłości, którą darzy Jezus każdego z nas.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest ks. Marcin Boryń – wikariusz parafii św. Wojciecha w Kielcach. „Moim największym marzeniem trzy lata temu było to, żeby Pan Jezus był ponad miastem. Pragnąłem, żeby zawierzyć Kielce Jezusowi . I udało się! Dzisiaj spotykamy się na kieleckim rynku po raz trzeci” – powiedział ks. Marcin.

Spotkanie zakończyło się procesjonalnym wejściem Najświętszego Sakramentu na rynek z kościoła św. Wojciecha. Każdy z uczestników mógł w chwili ciszy wpatrywać się w Jezusa, który przychodzi do człowieka i chce, aby powierzyć mu swoje życie. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. bp. Jan Piotrowski – pasterz Kościoła Kieleckiego.

Uwielbienie na rynku „ to moje pierwsze doświadczenie i wpisuje się mocno w dawanie świadectwa o Jezusie Chrystusie w miejscach publicznych. Dlatego gratuluję organizatorom przedsięwzięcia , że mówią o tym, że Jezusowi warto zaufać i żyć dla Niego” – mówił bp. Jan.

Organizatorami spotkania są: Wspólnota „Zarażę Cię Bogiem”, Duszpasterstwa Akademickie z Kielc oraz zespół „Bardzo Nam Miłosz”.

Źródło: Wyższe Seminarium Duchowne


WIELBILI BOGA NA RYNKU

Kilkaset osób uczestniczyło w trzeciej edycji Uwielbienia na Rynku, odbywającego się w tym roku pod hasłem „Kochaj w Nim”. Wydarzenie w centrum miasta zapoczątkował występ zespołu „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa.

Młodzi ludzie wystąpili w odegranych dla publiczności scenkach. Swoje świadectwo nawrócenia złożył znany w kraju a pochodzący z Kielc raper TAU. Bóg dał mi drugie życie. Wam też chce je ofiarować – mówił popularny artysta.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia było uwielbienie Najświętszego Sakramentu, który przy blasku pochodni i dźwiękach bębnów przywędrował na Rynek z kościoła św. Wojciecha. Na zakończenie błogosławieństwa zebranym udzielił biskup kielecki Jan Piotrowski. Spotkanie na Rynku miało przypomnieć zebranym o roli miłości do Boga w życiu człowieka.

Źródło: Nasze Kielce

„KOCHAJ W NIM” NA KIELECKIM RYNKU

Dziś o 20.00 na kieleckim Rynku, odbędzie się spotkanie modlitewne „Kochaj w Nim”. Jest to forma koncertu o charakterze modlitewnym, podczas którego osoby zaangażowane w różne grupy duszpasterskie z Kielc i Jędrzejowa przez śpiew i inscenizacje teatralne oraz krótkie filmy będą zachęcać do adoracji Najświętszego Sakramentu.

Jak powiedział organizator przedsięwzięcia ksiądz Marcin Boryń, z parafii świętego Wojciecha, jest to także okazja, aby pokazać, że jesteśmy chrześcijanami i ludźmi wierzącymi, a miejscem do okazywania wiary nie są tylko mury kościoła.

Podczas spotkania wystąpi min. zespołu „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa. Imprezie którą organizuje wspólnota akademicka „Zarażę Cię Bogiem”. Patronuje biskup kielecki Jan Piotrowski. To trzecie tego typu spotkanie na kieleckim Rynku.

Źródło: Radio Kielce

Tłum kielczan w różnym wieku zebrał się na Rynku, by uczestniczyć w Uwielbieniu pt. „Mam Alibi”. Nie zabrakło dobrej rozrywki, ale i głębokich świadectw wiary.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20. Występy chóru, który treści religijne przekazywał w formie popularnych brzmień przerywane były świadectwami osób, które doświadczyły w swoim życiu obecności Pana Boga. – Jestem żywym dowodem na to, że On jest – mówi Tomek, który w przeszłości prowadził życie odbiegające od nauki Kościoła. Mocno imprezował i nie stronił od narkotyków, nawet tych twardych. – Zakochałem się w dziewczynie, ale skrzywdziłem ją. Nie rozumiałem jej potrzeb. Straciłem ją na zawsze… To mnie załamało, poszedłem w świat imprez. Upadłem na samo dno i już nie miałem kogo prosić o pomoc. Poszedłem na mszę z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Dostałem ogromną łaskę. Tego uczucia nie da się opisać słowami – opowiadał chłopak. Na scenie wystąpił również Kielecki Teatr Tańca, który wystawił fragmenty Pasji. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było przejście procesji z Najświętszym Sakramentem spod kościoła pw. Św. Wojciecha na Rynek.

Jak mówi ksiądz Marcin Boryń, inicjator wydarzenia, taki koncert jest okazją do pokazania ludziom, że Bóg jest wszędzie. – Jestem duszpasterzem akademickim i widzę, jak młodzi ludzie poszukują Boga. Nie zawsze jest On im jednak odpowiednio pokazany. Jest głód Słowa Bożego. Jezus jest nie tylko w kościele. Przychodzi też do takich miejsc, jak to, w którym się spotykamy- podkreśla. Podobnego zdania byli bawiący się na koncercie ludzie. Uwielbiamy Jezusa nie tylko w kościele, czy gdzieś w swoich domach. Wychodzimy ze swoją wiarą na zewnątrz – mówi Paulina – To przede wszystkim manifestacja naszej wiary. Ludzie, którzy może nie mają na co dzień okazji zajrzeć do kościoła mogą tutaj przyjść i zobaczyć, że wiara to nie tylko modlitwy, ale i radość, śpiew czy taniec – dodaje Przemek.

Wydarzenie odbywało się w naszym mieście już po raz czwarty, tym razem pod hasłem „Mam alibi”, zaczerpniętym z piosenki Maleo Reggae Rockers pod tytułem „Alibi”.

radio eM


W poniedziałek, 30 maja, po raz czwarty odbędzie się Uwielbienie na Rynku w Kielcach. Tym razem pod hasłem „Mam alibi”. Organizatorem tej uroczystości jest głównie Stowarzyszenie Zarażę Cię Bogiem. Uwielbienie odbywa się zawsze w pierwszy poniedziałek po uroczystości Bożego Ciała.

Głównym punktem spotkania będzie wyjątkowe i specjalne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Uwielbienie zostanie poprzedzone występami artystycznymi, między innymi w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca. – Spotkanie to umożliwi mieszkańcom Kielc spędzenie wolnego czasu w miłej atmosferze. Przede wszystkim będzie możliwością spotkania samego Chrystusa w Eucharystii – mówi nam ksiądz Marcin Boryń z parafii świętego Wojciecha w Kielcach, jeden z organizatorów tego wyjątkowego uwielbienia. To on był jednym z inicjatorów tego uwielbienia, które w Kielcach odbędzie się po raz czwarty. – Pomysł narodził się po rozmowie z księdzem Miłoszem Hołdą, który swego czasu dbał o oprawę muzyczną uwielbienia. Jest okres Bożego Ciała, więc odpowiedni czas, żeby wyjść z Najświętszym Sakramentem na ulice, do ludzi. Inicjatywa nie jest nowa, podobne uwielbienia odbywają się w innych miastach w Polsce. A więc – dlaczego nie w Kielcach? Ta uroczystość ma charakter rodzinny, integracyjny, modlitewny. Uważam, że warto takie uwielbienie organizować, bo widać, że jest taka potrzeba, że uwielbiać Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nie tylko w kościele, ale również na ulicach, obok naszych domów. To też jest niezwykle ważny element świadectwa dla ludzi, dzielenia się wiarą – dodał ksiądz Marcin Boryń, który pracuje w parafii świętego Wojciecha w Kielcach. Program uroczystości na Rynku – poniedziałek, 30 maja: godzina 20 – rozpoczęcie spotkania, 20.15 – krótki występ artystyczny, 20.30 – pieśni uwielbieniowe, 21.15 – świadectwo, 21.3- – występ Kieleckiego Teatru Tańca, 21.50 – rozpoczęcie uwielbienia (uroczysta procesja), 22.30 – zakończenie spotkania. Imprezie patronuje między innymi „Echo Dnia”.

echodnia.eu/


Uwielbieniu na Rynku w Kielcach rozpoczęło się w poniedziałek, 30 maja o godzinie 20. Odbywa się ono po raz czwarty, tym razem pod hasłem „Mam alibi”. Patronuje mu „Echo Dnia”.

– Myślę, że ludzie czują głód Słowa Bożego i modlitwy. Wydaje nam się, że w dzisiejszym świecie, tak bardzo zabieganym, są zajęci zarabianiem, pracą, innymi rzeczami. Ale kiedy proponuje im się Ewangelię w taki dostępny dla nich sposób, to chcą ją przyjmować – mówił ksiądz Marcin Boryń z parafii świętego Wojciecha, jeden z organizatorów tej uroczystości. W prowadzeniu pomógł natomiast ksiądz Grzegorz Stachura z parafii świętego Stanisława Biskupa Męczennika na Barwinku. W części artystycznej wystąpił chór przygotowany specjalnie na to Uwielbienie oraz Kielecki Teatr Tańca. Były też dwa świadectwa – o swoim nawróceniu i ogromnej roli Boga w swoim życiu opowiadali Artur Wachowicz i Tomasz Puchrowicz, były piłkarz Na-przodu Jędrzejów. – Wcześniej byłem zagubiony w tym świecie, na siłę szukałem szczęścia. Przez to, że grałem w piłkę, byłem popularną osobą. Żyłem na pełnej petardzie, niekoniecznie z wolą Jezusa. Teraz już wiem, że najważniejszy jest Pan Bóg. Nasze życie jest drogą, którą trzeba iść w jednym celu – żeby osiągnąć zbawienie – odważnie o swoim nawróceniu mówił Tomasz Puchrowicz. Na zakończenie, około godziny 22.30, odbędzie się wyjątkowe wystawienie Najświętszego Sakramentu. Będzie mu towarzyszyć specjalna oprawa świetlna i muzyczna.

echodnia.eu/

w przygotowaniu