Uwielbienie Jezusa w Centrum Miasta - na Kieleckim Rynku!

„Staje się nowe” – 24.05.2020

Autor: Damian Stawski

Piękne Uwielbienie w Kielcach. Tym razem było online. Byli znani wykonawcy

Uwielbienie w Centrum Miasta Kielce odbywa się od 2013 roku. W tym roku wydarzenie odbyło się w kościele świętego Wojciecha w Kielcach. Było jednak zamknięte. Do kościoła mogło wejść do 90 osób i były to głównie zaproszone osoby. Pozostali śledzili transmisję online. W tym wydarzeniu wziął udział biskup kielecki Jan Piotrowski.

Hasłem uwielbienia są słowa „Staje się nowe”. – Wybraliśmy je sześć miesięcy temu – mówi ksiądz Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży i prezes Stowarzyszenia Dwa Przymierza, organizatora spotkania. – W obecnej, nowej dla wszystkich sytuacji, nabiera ono nowego, wyjątkowego znaczenia. Nie możemy spotkać się ze sobą osobiście, uściskać i pozdrowić, ale możemy odczuć wspólnotę w wiele szerszym wymiarze jaki daje sieć – nie tylko ogólnopolskim, ale i światowym. Bo każdy, niezależnie gdzie się teraz znajduje, mógł wziąć udział w tym połączeniu koncertu i spotkania modlitewnego – dodał ksiądz Marcin Boryń, cytowany przez Fanpage tego wydarzenia.

W Uwielbieniu w kościele Świętego Wojciecha wzięli udział dominikanin Tomasz Nowak, wokalista i śpiewak operowy Andrzej Lampert, muzyk Andrzej Sowa. Były modlitwa, świadectwa i dużo dobrej muzyki. Gra i zaśpiewa energetyczny Zespół To ON, który na to wydarzenie przygotował kilkanaście premierowych utworów.

-To jest dla mnie piękne doświadczenie, bo Kielce są mi bliskie. To jest miejsce mojego nawrócenia. I dlatego bardzo się cieszę, że w Kielcach odbywa się takie Uwielbienie i że mogę w nim uczestniczyć. Teraz to Uwielbienie musimy przeżyć inaczej, bo nie ma tylu osób, hałasu, jak na Rynku. Ale może to spowoduje, że przeżyjemy to jeszcze głębiej, że dotrzemy do istoty Uwielbienia. Bóg cały czas niezmiennie jest w naszych sercach. Liczę na to, że w tym Uwielbieniu doświadczę czegoś wyjątkowego, głębokiego, czegoś, co stworzy nową przestrzeń Uwielbienia w moim sercu. Jest Uwielbienie, zstępuje Duch Święty, myślę, że jest to dla nas duże błogosławieństwo. Nasze serca stają się coraz bardziej otwarte i zdolne do przyjmowania Ducha Świętego – mówił ojciec Tomasz Nowak.

Najważniejszą częścią Uwielbienia będą, jak co roku, było wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Uwielbienie organizowane jest przez Stowarzyszenie Dwa Przymierza oraz Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej, a patronat honorowy objął m.in. ksiądz biskup ordynariusz Jan Piotrowski.

Wydarzenie wspierane było finansowo jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, w ramach programu profilaktycznego. Jednym z patronów medialnych tego Uwielbienia było „Echo Dnia”.

Źródło: Echo Dnia