Uwielbienie Jezusa w Centrum Miasta - na Kieleckim Rynku!

„Kochaj w Nim” – 08.06.2015

autor: Damian Stawski

„Kochaj w Nim” – III Uwielbienie na kieleckim Rynku.

Już po raz trzeci na kieleckim rynku miało miejsce Uwielbienie, któremu towarzyszyło hasło „Kochaj w Nim”. Wieczorna modlitwa zgromadziła setki wiernych z całej diecezji kieleckiej.

Poprzez wspólny śpiew, scenki odgrywane przez młodzież, a także świadectwa wiary, które złożył m.in. Tau – popularny wykonawca chrześcijańskiego rapu organizatorzy chcieli przypomnieć o miłości, którą darzy Jezus każdego z nas.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest ks. Marcin Boryń – wikariusz parafii św. Wojciecha w Kielcach. „Moim największym marzeniem trzy lata temu było to, żeby Pan Jezus był ponad miastem. Pragnąłem, żeby zawierzyć Kielce Jezusowi . I udało się! Dzisiaj spotykamy się na kieleckim rynku po raz trzeci” – powiedział ks. Marcin.

Spotkanie zakończyło się procesjonalnym wejściem Najświętszego Sakramentu na rynek z kościoła św. Wojciecha. Każdy z uczestników mógł w chwili ciszy wpatrywać się w Jezusa, który przychodzi do człowieka i chce, aby powierzyć mu swoje życie. Uroczystego błogosławieństwa udzielił ks. bp. Jan Piotrowski – pasterz Kościoła Kieleckiego.

Uwielbienie na rynku „ to moje pierwsze doświadczenie i wpisuje się mocno w dawanie świadectwa o Jezusie Chrystusie w miejscach publicznych. Dlatego gratuluję organizatorom przedsięwzięcia , że mówią o tym, że Jezusowi warto zaufać i żyć dla Niego” – mówił bp. Jan.

Organizatorami spotkania są: Wspólnota „Zarażę Cię Bogiem”, Duszpasterstwa Akademickie z Kielc oraz zespół „Bardzo Nam Miłosz”.

 

Źródło: Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach