Uwielbienie Jezusa w Centrum Miasta

Odbyła się konferencja prasowa Duszpasterstwa Młodzieży

W piątek, 26 kwietnia o godz. 11:00, w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbyła się konferencja prasowa Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Kieleckiej. W konferencji brali udział: ks. Marcin Boryń – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, Dominika Bogucka – członek zespołu organizacyjnego, Katarzyna Antosz – członek zespołu organizacyjnego, wokalistka zespołu „to ON” oraz ks. Stefan Radziszewski – koordynator projektu TWELVE.

  1. Pod hasłem „Od wieków na wieki” 26 maja na kieleckim Rynku będzie się odbywać kolejne, siódme już, Uwielbienie Najświętszego Sakramentu. W wydarzeniu wezmą udział Michał Koterski, Paweł Kurz oraz kielecki raper TAU. Spotkanie poprowadzi ojciec Tomasz Nowak, dominikanin z Łodzi.
    Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17 spotkaniem panelowym z Michałem Koterskim, które odbędzie się w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Aktor nie będzie mógł uczestniczyć w Uwielbieniu na Rynku, dlatego wszyscy, którzy chcą się z nim spotkać i posłuchać jego świadectwa, będą mogli przyjść do auli. Na scenie na Rynku pojawi się ojciec Tomasz Nowak, dominikanin, który będzie również prowadził spotkanie. Oprócz niego gośćmi wydarzenia będą kielecki raper TAU oraz Paweł Kurz z zespołu Anti Babylon System, który wygłosi świadectwo i poprowadzi adorację. Spotkanie rozpocznie się kilka minut przed godziną 19.
    Oczywiście goście obecni na Uwielbieniu nie będą w żaden sposób zastępować głównego punktu, którym jest wystawienie Najświętszego Sakramentu. Jak co roku będzie ono też przeprowadzone w wyjątkowy sposób – mówi ks. Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
    Uwielbienie na Rynku od początku swojego istnienia gromadzi kilka tysięcy osób. Jest ono skierowane do wszystkich bez względu na wiek czy upodobania. – Chcemy zaprosić na to spotkanie nie tylko kielczan, ale również osoby spoza naszego miasta. Jest ono otwarte dla wszystkich, dlatego warto przyprowadzić z sobą dzieci, przyjaciół i całe rodziny – zaprasza ks. Boryń.
    Organizatorami wydarzenia są Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży i Stowarzyszenie Dwa Przymierza we współpracy z zespołem To On, wspólnotą Zarażę Cię Bogiem i Dziełem Nowego Tysiąclecia. Każdy, kto chciałby pomóc w organizacji Uwielbienia lub wesprzeć dzieło finansowo może się skontaktować z jego twórcami.
    Więcej informacji na stronie www.uwielbienie.kielce.pl
  2. 15 czerwca Młodzi Diecezji Kieleckiej spotkają się po raz 17. w Wiślicy. Hasło tegorocznego Diecezjalnego Dnia Młodzieży będzie brzmieć „Po co Ci to? Pod prąd do źródła”.
    Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.30 modlitwą w kolegiacie Wiślickiej. Następnie uczestnicy przejdą na pola Wiślickie, aby wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Oprócz Eucharystii sprawowanej przez biskupów naszej diecezji, odbędzie się koncert i Uwielbienie, które poprowadzi zespół NiemaGOtu. Grupa jest znana z hymnu „Błogosławieni Miłosierni”, który powstał z racji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku.
    Na spotkaniu gościć będą Andrzej Sowa, który wygłosi swoje świadectwo oraz Mietek Szcześniak wraz z zespołem. Spotkanie poprowadzi muzycznie zespół To On.
    – To spotkanie jest formalnie spotkaniem diecezjalnym dla ludzi młodych, ale nie koncentrujemy sie tylko na młodzieży, ale zapraszamy do udziału wszystkich. Chcemy, aby ten duch młodych też był w jakiś sposób dany ludziom, którzy chcą pogłębić relację z Panem Bogiem i przeżyć jakieś duchowe doświadczenie – mówi ks. Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.
    Więcej informacji na temat spotkania i informacje o zapisach na stronie: www.dsmwislica.diecezja.kielce.pl.
  3. Roczny program życia duchowego „w drodze” to założenie projektu „Twelve”, który przygotowuje Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Weźmie w nim udział dwunastu mężczyzn, którzy w poszukiwaniu swojego powołania życiowego będą wędrować po rożnych częściach Polski.
    „Twelve” skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 18 do 35 lat. – Jest to roczny projekt formacyjny, droga, w której szukamy duchowości. Liczba 12 nawiązuje do 12 apostołów, a celem jest to, żeby zdecydować się na wspólne wędrowanie w różnych miejscach Polski. Tak było na początku, kiedy uczniowie szli za Jezusem, tak było później w średniowieczu, kiedy zakonnicy wędrowali, tak jest obecnie bo mamy idących na camino, skauting, ekstremalne Drogi Krzyżowe, Przymierze Wojowników. Wydaje się, że współczesnemu młodemu mężczyźnie potrzeba duchowości – mówi ks. Stefan Radziszewski, pomysłodawca projektu.
    Grupa odbędzie 4 spotkania w różnych miejscach Polski. Program będzie realizowany w ramach czterech weekendów. Miejsca wędrówki to różne części Polski: Bieszczady, Jura Krakowsko-Częstochowska, trasa z Krościenka do Krynicy Zdroju oraz Rabka i jej rejony.
    Samotne wędrowanie stanie się kuźnią charakteru, a lektura duchowa i wieczorne spotkania formacyjne będą uczyć życia we wspólnocie. Obecność kapłana pozwoli na sprawowanie Eucharystii i sakramentu pokuty. Wędrowaniu będzie towarzyszyć modlitwa, a każdy z uczestników zostanie poproszony o prowadzenie notatników podróżnych i zapisków, które w przyszłości pomogą uczestnikom w ponowieniu swoistych „rekolekcji w drodze”.
    Zapisy trwają do 31 maja. Więcej informacji na temat programu i terminy wędrówek na www.mlodziez.diecezja.kielce.pl.

Tekst za: Radio eM Kielce